Forklift Tekerlekleri üzerindeki elastik kaplamalar aşırı strese maruz olduklarından dolayı yüksek dinamik özelliklerine sahip olmalıdırlar. Forklift hareket halindeyken sürme hareketleri uygulanacağından, sürekli deformasyon olmayacak yüksek dayanıklı malzemeler gerekmektedir. Yüksek yüzey basıncı ve pürüzlü zeminler teker kaplamaları için problem oluştururlar. Forklift Teker kaplamaları bu şartlarda en idealdir. Yüksek mekanik gücü, önemli düşük aşınma değerleri ve aşırı düşük sürekli deformasyon ve diğer tüm özellikleri ağır yük teker pazarını açar.

Düşük hızda yüksek deformasyon veya yüksek hızda düşük deformasyon sebepli yüksek dinamik taşımalar elastik kaplamada ısı oluşmasına neden olur. Buda yük taşıma özelliğini bozar. Forklift Tekerlerinin özel sönümleme özelliği doğrultusunda oluşan ısı düşüktür. Isının mekanik özelliklerinde biraz etkisi vardır, buda önemli dinamik yük taşıma kabiliyeti sağlar.

Uzun süre sabit durma tekerin yüzeyinde düzleme oluşturabilir. Buda katı tekerlerin dönme hareketini bozar. Tekerlek kaplamalarının çok düşük sürekli deformasyon özelliği vardır. Buda Forklift Tekerlerinin uzun süren hareketsiz durumlarda mükemmel işlev yapmasını sağlar. Mükemmel dinamik yük taşıma yeteneği ve üstün özellik profili teker kaplamalarının mükemmel performans göstermesini sağlar. Elektrikli forklift segmentinde bir çok üretici sadece bu tür tekerlekler kullanırlar.

Forklift Tekerinin Özellikleri :
Bilinen en eski, en iyi ve en kuvvetli performanslı poliüretan elastomeridir. Polyester, di-isocyanat Desmodur 15 ve özel zincir uzantılarından üretilir. Bu proseste kullanılan hammaddeler dikkatlice seçilip katı kalite kontrolden geçirilip en yüksek kalite temin edilmiştir.

– Mükemmel mekanik aşınma ve yırtılma direnci– Yüksek darbe sönümleme– Yüksek yırtılma direnci– Düşük sıkıştırma duruşu– Yağa, petrole ve çeşitli solüsyonlara dayanıklı– Ozona, UV ye ve diğer enerji yüklü ışınlara dayanıklı Poliüretan elastomer yüksek molekül ve çeşitli üreten gruplarından oluşan bir organik malzemedir. Üretiminde ileri teknoloji kullanılır. Üretimde özelliklere göre zengin formül seçme imkanı vardır. Kataloğumuzdaki mamuller V27 tip ve 92 shA sertlikten üretilir. Yüksek taşıma kapasite ihtiyacı olduğunda, V30 ve V40 tavsiye edilir, sertlik 94-96 shA olur.

1- Tekerler kauçuk tekerlere göre daha fazla yük taşıma kapasitesi vardır ve daha ekonomiktir
.2- Çalışma şartları -40 °C / + 80 °C ve bazen + 110 °C ye kadar çıkar.
3- Hidrokarbonlara, yağlara ve solventlere karşı dirençlidir.
4- Operasyonda çok sessizdir.
5- Sürtünmeye dirençlidir.
6- Pürüzsüz yüzeyde ömrü daha uzundur.
7- Kesilmeye karşı dirençlidir.
8- Asitlere, aminlere ve fenollere dirençlidir.
9- Natürel rengi açık sarı dırama gün ışığından çok çabuk etkilenip rengi koyulaşır fakat fonksiyonundan bir değer kaybetmez.
10- Ozona dirençlidir.
11- Bu sistemi elektrik forkliftleri, ağır yük makineleri ve sürtünme araçları için tavsiye edebiliriz.
12- 60 kg ye kadar tekerler üretilebilir.
13- Ürün yelpazemiz dışında olan özel istekler için her tür ve ebatta üretimimiz mevcuttur.
14- Taşıma kapasitesi 32 Kg / cm 2 ile 70 Kg / cm 2 dir.